reklama wydarzeń [TEST]
Dodaj do obserwowanych

Jabłko reż. Artur Barciś

Spektakl
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!
Katowice, Ul. Gliwicka 148a
08.08.2024
18:00
09.08.2024
19:00

Opis

Złota Maska 2018 za reżyserię "Jabłka" dla Artura BArcisia! Spektakl otrzymał także jeszcze 2 nominacje w kategoriach: Rola Kobieca dla Marty Marzęckiej Wiśniewskiej, Nagroda Specjalna dla Piotra Wiśniewskiego za działalność artystyczną Teatru Żelaznego, ze szczególnym uwzględnieniem "Jabłka".

Opis spektaklu: Lyn i Andy to małżeństwo z kilkunastoletnim stażem. Ona to ambitna i odnosząca sukcesy bizneswoman, on niespodziewanie stał się bezrobotny. Będąc na życiowym zakręcie, Andy zabija czas spacerując po parku, gdzie poznaje młodziutką studentkę medycyny, Samanthę. Relacje postaci tworzą miłosny trójkąt w sytuacji ekstremalnej, podszyty pokusą, namiętnością, potrzebą bliskości i obowiązku. "Jabłko" to opowieść o sile prawdziwego uczucia, o skomplikowanej naturze ludzkich zachowań i wzajemnych relacji, oraz nieoczywistości ludzkich wyborów i emocji.

Artur Barciś wraca do Teatru Żelaznego tym razem jako reżyser współczesnej opowieści o skomplikowanej ludzkiej naturze i sprawach najważniejszych według dramatu Verna Thiessena, kanadyjskiego autora tekstów tłumaczonych na wiele języków i nagradzanych, w tym the Alberta Playwriting Competition i the Elizabeth Sterling Haynes Awards dla "Jabłka". Najlepsza literatura nie powinna dawać odpowiedzi, lecz stawiać pytania. Z jakimi zostawi nas najnowsza premiera Teatru Żelaznego? Odważny i poetycki dramat oraz świetnie skonstruowane postaci i ciekawe zabiegi formalne dają aktorom możliwość stworzenia popisowych ról. Na scenie zobaczymy Martę Marzęcką-Wiśniewską, związaną przez kilka lat z bielskim Teatrem Banialuka, laureatkę Złotej Maski, Piotra Wiśniewskiego, założyciela i dyrektora Teatru Żelaznego, oraz Kamilę Romaniuk.

Bilety do nabycia na: KupBilecik.pl
Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Katowice, Ul. Gliwicka 148a
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Źródło danych: kupbilecik.pl
Data ostatniej aktualizacji: 21.07.2024, 03:03
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Jabłko reż. Artur Barciś
Spektakl
Data:
Czwartek, 08.08.2024 | 18:00
Cena:
0,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 122 osób
Rozpoczęcie wydarzenia za :
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Reklama mobilna [TEST]
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać