Reklama mobilna [TEST]
Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Przestępstwa przeciwko kobietom - ciemna liczba

Nauka i Edukacja
Możesz dodać tę atrakcję do planera i stwórz swój plan na aktywny dzień!
Katowice, ul. Techników 9

Opis

Ciemna liczba przestępstw to zdarzenia, które nie są objęte przez statystyki kryminalne. Organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości najczęściej w tych sprawach milczą, choć skala zjawiska daje do myślenia. Ciemna liczba przestępstw to zagadnienie niezwykle trudne do zbadania, ale analiza konkretnych przypadków kryminalnych pokazuje, że zagadki kryminalne da się rozwiązać nawet po latach. Podczas konferencji przyjrzymy się przestępstwom przeciwko kobietom, a w szczególności tym czynom karalnym, które pozostają niewykryte.

Co zwiększa szansę na sukces wykrywczy? Co zyskujemy dzięki nowym możliwościom badawczym w laboratoriach kryminalistycznych? Jak kryminalistykę mogą wesprzeć osiągnięcia współczesnej psychologii? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukiwać bedą eksperci: kryminalistycy, psycholodzy, prawnicy, policjanci, dziennikarze śledczy, specjaliści medycyny sądowej i biegli z zakresu nauk sądowych.

Udział w konferencji jest płatny. Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
https://bit.ly/2VxmNET

O KONFERENCJI

Konferencja odbędzie się 18 listopada 2019 r. na Uniwersytecie SWPS w Katowicach. Będzie stanowiła interdyscyplinarne forum do wymiany doświadczeń w zakresie walki z ciemną liczbą przestępstw.

Spotkanie poświęcone będzie przestępstwom przeciwko kobietom, a w szczególności tym czynom karalnym, które pozostają niewykryte. Omówione zostaną zdarzenia kryminalne trudne do ujawnienia, takie jak: zaginięcia, gdzie mogło dojść do zabójstwa osoby zaginionej i ukrycia ciała; przemocy psychicznej w rodzinie, w domu, w pracy czy w internecie, gdzie brak będzie materialnych śladów działania sprawcy; przemocy fizycznej w sytuacji, kiedy ofiara chroni sprawcę; przestępstw seksualnych, gdzie ofiary albo wstydzą się albo boją się zawiadomić służby, oraz różne inne zdarzenia, które pozostają niewykryte lub nieprawidłowo zakwalifikowane w sensie prawnokarnym, a czasami także społecznym.

Ciemna liczba przestępstw to zagadnienie niezwykle trudne do zbadania, ale analiza konkretnych przypadków kryminalnych pokazuje, że nawet po latach zagadki kryminalne da się rozwiązać. Można osądzić sprawcę, a ofierze i jej rodzinie przywrócić wiarę w sprawiedliwość. Czasami podobne sprawy są niemalże gotowym scenariuszem na wciągający film kryminalny, ale tylko te, w których tajemnicę udało się ujawnić. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Co zwiększa szansę na sukces wykrywczy? Co zyskujemy dzięki nowym możliwościom badawczym w laboratoriach kryminalistycznych? Co może zaoferować rozwój technologii? Co dają osiągnięcia współczesnej psychologii? Podczas spotkania poruszone zostaną kwestie związane zarówno z możliwościami kryminalistycznymi dotyczącymi wykrycia, jak i kryminologicznymi związanymi z badaniem relacji sprawcy z ofiarą. Będziemy także dyskutowali o społecznych przyczynach braku zawiadomienia o przestępstwie czy też o regulacjach prawnych, które sprzyjają zapobieganiu i zwalczaniu przestępczości.

ADRESACI KONFERENCJI

- studenci takich kierunków, jak: psychokryminalistyka, kryminologia, psychologa, prawo, resocjalizacja, bezpieczeństwo narodowe,

- funkcjonariusze służb mundurowych (Policji, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i in.),

- naukowcy i praktycy zajmujący się walką z przestępczością i pomocą ofiarom przestępstw,

- osoby zajmujące się profilaktyką przestępczości i jej zwalczaniem,

- psycholodzy, pracownicy socjalni, kryminalistycy, kryminolodzy, specjaliści z ośrodków opiekuńczych i wychowawczych,

- wszyscy inni zainteresowani tematyką konferencji.

Szczegółowy program:
https://bit.ly/2YZKqbp

ZGŁOSZENIA I OPŁATY

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i wpłacenie opłaty konferencyjnej. Należy jej dokonać za każdego uczestnika konferencji. Jednocześnie przypominamy, że faktury będą wystawiane wyłącznie na podmiot podany w formularzu zgłoszeniowym. Prosimy o uregulowanie opłaty za uczestnictwo do 14 dni od otrzymaniu maila od organizatora z potwierdzeniem zakwalifikowania.

Koszt uczestnictwa wynosi:

85 zł – studenci i doktoranci
100 zł – absolwenci, pracownicy naukowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz inne zainteresowane osoby

Termin i miejsce:
18 listopada 2019 r.
Wydział Zamiejscowy w Katowicach Uniwersytetu SWPS
ul. Techników 9

Do dyspozycji uczestników jest parking dla samochodów osobowych.

Więcej informacji:
https://bit.ly/2YZKqbp

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Katowice, ul. Techników 9
Pokaż mapę

Jeśli wiesz że coś się zmieniło – daj nam znać

Data ostatniej aktualizacji: 17.08.2019, 22:27
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Przestępstwa przeciwko kobietom - ciemna liczba
Nauka i Edukacja
Data:
18.11.2019 | 07:30 - 18:30
Cena już od:
85,00 zł
Wydarzenie obejrzało już 481 osób
Obserwuj
Jesteś organizatorem lub przedsiębiorcą?
Reklama mobilna [TEST]
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać